Havacılık Yönetimi

4 yıllık eğitim süresini kapsayan lisans bölümüdür. Eğitim boyunca, hem teorik hem de pratik donanımın sağlanabilmesi amacıyla farklı disiplinlerden yararlanılarak hazırlanan müfredat öğrencilere sunulur. Böylece hem Türkiye’de hem de yurt dışında iş olanaklarını değerlendirebilmeleri ve nitelikli birer mezun olmaları hedeflenir. Aynı zamanda ; sektörde aktif yer alan alanlarında uzman personeller ile sektörün önde gelen isimleri ve yöneticileri ile seminerler düzenlenerek öğrenciler ile bir araya getirilir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü, ülkemizin, bölgemizin ve Dünya’nın havacılık sektöründeki büyümesine ve artan talebe karşılık vermeye istekli gençlerimizin istifadesine sunulmuştur. İstanbul Rumeli Üniversitesi RumeliSEM Uçuş Okulu ve diğer Havacılık Programları ile sektörün her alanına hizmet etmeyi amaçlarken öğrencilere de Havacılık alanının hak ettiği değeri aşılamayı ve bu disiplinle mezun vermeyi hedeflemektedir.

Havacılık Yönetimi öğrencileri, isteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyabilme hakkına sahiptirler.

MEZUNLAR :

Türk Hava Yolları, özel havayolu ve işletmeleri, hava alanları, yer hizmetleri işletmeleri, ikram kargo ve lojistik işletmeleriyle diğer havacılık kuruluşlarının yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı, SHGM, DHMİ ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabileceklerdir. Ayrıca hizmet sektöründe ve farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelerde de görev yapabilecekleri gibi İstanbul Rumeli Üniversitesi Havacılık Yönetimi Öğrencileri eş zamanlı RumeliSEM Uçuş Okuluna devam ederek PPL teorik eğitimlerini alma hakkına sahip olmaktadırlar.

HAVACILIK YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL PPL, (A)TPL EĞİTİMİ!

İstanbul Rumeli Üniversitesi Havacılık Yönetimi öğrencileri, lisans programına devam ederken RumeliSEM Uçuş Okulu tarafından kendilerine sunulan PPL, ATPL eğitim imkanından yararlanma hakkına sahip olurlar. Bu sayede; ders programlarına uygun düzenlenmiş eğitim programı ile Uçuş Akademisini de başarı ile tamamlamaları durumunda; mezun olurken lisans diplomaları PPL (Hususi Pilot Lisansı) na sahip Yine PPL lisansına sahip olan öğrencilerimiz, ATPL (Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı)na sahip olabilirler.

Tüm dünyada bir akademi eğitimi olan pilotluk; her geçen gün değer kazanacak olan havacılık meslek gruplarının en gözde olanlarındandır ancak eğitim sürecinin detaylı olarak bilinmesi gerekmektedir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Havacılık Yönetimi öğrencileri için verilen PPL teorik eğitimi yine özel olarak yapılacak olan eğitim takvimi ile öğrencilerimizin hem lisans eğitimini güçlendirecek hem de aynı zamanda üniversite hayatları süresince bir meslek daha kazanmalarına olanak verecektir.

PPL Eğitimi : 112 saat teorik dersten oluşmaktadır. Derslerin ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavı başarı ile tamamlayan öğrenciler; 45 saatlik uçuş eğitimine devam edebilir ve bu eğitimler sonuçta kontrol uçuşlarını başarı ile tamamladıklarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen Hususi Pilot Lisansına sahip olurlar.

Havacılık Yönetimi mezun öğrencilerimizin sektörde çalışma alanlarının çeşitliliğine pilot lisansı da eklenince şüphesiz sektörde yıldız gibi parlayacaklardır. İstanbul Rumeli Üniversitesi Havacılık Yönetimi Öğrencileri LİSANS PROGRAMLARINA DEVAM EDERKEN; ÇİFT ANADAL YAN DAL yapma hakkına sahip oldukları gibi aynı zamanda PİLOTAJ Eğitimi de alma şansına sahiptirler.

 

Menü
X