Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

2 yıllık eğitim süresini kapsayan ön lisans bölümüdür. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı yönetim ve havacılık konularında sağlam bir temel oluşturarak, mezunlarını havacılık kariyerine hazırlamak üzere düzenlenmiş kapsamlı bir ders programına sahiptir.

Verilen operasyonel eğitimler sayesinde öğrenciler liderlik, yönetim ve yaratıcılık vasıflarına sahip, iletişim, grup çalışması, problem çözme ve eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, bilişim teknolojilerini en iyi düzeyde kullanabilen, yaşam boyu öğrenmeye açık ve kendilerini sürekli yenileyen, pozitif emniyet kültürü bilincine sahip bireyler olarak yetiştirilmektedir.

Uygulanan müfredata ek olarak alanında uzman sektör temsilcileri ve öğretim elemanları tarafından hazırlanan çift ana dal imkanlarını kolaylaştıran, mesleki hayatta kazanç ve tercih edilebilirlik sağlayan Sürekli Eğitim Merkezi bünyesindeki ilave sertifika programlarını içermektedir. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programını başarı ile tamamlayanlar, ÖSYM’nin açtığı dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık lisans programlarında lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedir

Mezunlar:

Havayolu işletmeleri, hava kargo işletmeleri, yer hizmetleri işletmeleri, havalimanları, ikram işletmeleri, özel hava taksi taşımacılığı yapan havayolu işletmeleri, hava aracı bakım kuruluşlarının (MRO) idari birimleri, uçak üretici şirketlerinde, diğer havacılık kuruluşlarının yanı sıra SHGM ve DHMİ gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabileceklerdir. Ayrıca hizmet sektöründe ve farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelerde de görev yapabilecekleri gibi İstanbul Rumeli Üniversitesi

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Öğrencileri eş zamanlı RumeliSEM Uçuş Okuluna devam ederek PPL teorik eğitimlerini alma hakkına sahip olmaktadırlar.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Öğrencilerine Özel PPL Eğitimi!

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencileri, ön lisans programına devam ederken RumeliSEM Uçuş Okulu tarafından kendilerine sunulan PPL, ATPL eğitim imkanından yararlanma hakkına sahip olurlar. Bu sayede; ders programlarına uygun düzenlenmiş eğitim programı ile Uçuş Akademisini de başarı ile tamamlamaları durumunda; mezun olurken ön lisans diplomaları PPL (Hususi Pilot Lisansı) na sahip Yine PPL lisansına sahip olan öğrencilerimiz, ATPL (Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı)na sahip olabilirler.


Havacılık sektöründe olmak isteyen hemen herkesin pilotluk hayalleri vardır. Ancak; kim zaman eğitim ücretleri kimi zaman da eğitim hakkında detaylı bilgiye sahip olunamaması caydırıcı niteliktedir.


Tüm dünyada bir akademi eğitimi olan pilotluk; her geçen gün değer kazanacak olan havacılık meslek gruplarının en gözde olanlarındandır ancak eğitim sürecinin detaylı olarak bilinmesi gerekmektedir


İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencileri için verilen PPL teorik eğitimi yine özel olarak yapılacak olan eğitim takvimi ile öğrencilerimizin hem ön lisans eğitimini güçlendirecek hem de aynı zamanda üniversite hayatları süresince bir meslek daha kazanmalarına olanak verecektir.


PPL Eğitimi : 112 saat teorik dersten oluşmaktadır. Derslerin ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavı başarı ile tamamlayan öğrenciler; 45 saatlik uçuş eğitimine devam edebilir ve bu eğitimler sonucunda kontrol uçuşlarını başarı ile tamamladıklarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen Hususi Pilot Lisansına sahip olurlar.


Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezun öğrencilerimizin sektörde çalışma alanlarının çeşitliliğine pilot lisansı da eklenince şüphesiz sektörde yıldız gibi parlayacaklardır. İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Öğrencileri ÖNLİSANS PROGRAMLARINA DEVAM EDERKEN; ÇİFT ANADAL yapma hakkına sahip oldukları gibi aynı zamanda PİLOTAJ Eğitimi de alma şansına sahiptirler.

 

Menü
X