Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

2 yıllık eğitim süresini kapsayan ön lisans bölümüdür. Müfredat kapsamında teorik eğitimin yanı sıra uygulamaya yönelik dersler de verilmektedir. Bu kapsamda Kabin İçerisinde iletişim, ilk yardım, ekip kaynak yönetimi, ikram hizmetleri, kabin uygulamaları ve Mockup, tehlikeli madde kuralları gibi derslerle kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda ; sektörde aktif yer alan alanlarında uzman personeller ile sektörün önde gelen isimleri ve yöneticileri ile seminerler düzenlenerek öğrenciler ile bir araya getirilir. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri 2 yıllık eğitimleri süresince çift ana dal yapabilir, mezuniyet sonrası DGS’ye (Dikey Geçiş Sınavı) girerek lisans eğitimini tamamlayabilirler.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı, ülkemizin, bölgemizin ve Dünya’nın havacılık sektöründeki büyümesine ve artan talebe karşılık vermeye istekli gençlerimizin istifadesine sunulmuştur. İstanbul Rumeli Üniversitesi RumeliSEM Uçuş Okulu ve diğer Havacılık Programları ile sektörün her alanına hizmet etmeyi amaçlarken öğrencilere de Havacılık alanının hak ettiği değeri aşılamayı ve bu disiplinle mezun vermeyi hedeflemektedir. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri öğrencileri, isteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyabilme hakkına sahiptirler.

Mezunlar;Kabin Memuru unvanı alan ön lisans mezunları, havayolu işletmelerinin genel müdürlükleri, yurt içi yurt dışı yolcu taşıyan özel havayolu işletmeleri, sivil havacılıkla ilgili her türlü firma ve işletmelerde istihdam edilebilmektedirler. Ayrıca hizmet sektöründe ve farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelerde de görev yapabilecekleri gibi İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri eş zamanlı RumeliSEM Uçuş Okuluna devam ederek PPL teorik eğitimlerini alma hakkına sahip olmaktadırlar.

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL PPL, (A)TPL EĞİTİMİ!

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri öğrencileri, ön lisans programına devam ederken RumeliSEM Uçuş Okulu tarafından kendilerine sunulan PPL, ATPL eğitim imkanından yararlanma hakkına sahip olurlar. Bu sayede; ders programlarına uygun düzenlenmiş eğitim programı ile Uçuş Akademisini de başarı ile tamamlamaları durumunda; mezun olurken ön lisans diplomaları PPL (Hususi Pilot Lisansı) na sahip Yine PPL lisansına sahip olan öğrencilerimiz, ATPL (Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı)na sahip olabilirler.

PPL Eğitimi : 112 saat teorik dersten oluşmaktadır. Derslerin ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavı başarı ile tamamlayan öğrenciler; 45 saatlik uçuş eğitimine devam edebilir ve bu eğitimler sonucunda kontrol uçuşlarını başarı ile tamamladıklarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen Hususi Pilot Lisansına sahip olurlar.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezun öğrencilerimizin sektörde çalışma alanlarının çeşitliliğine pilot lisansı da eklenince şüphesiz sektörde yıldız gibi parlayacaklardır.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri ÖN LİSANS PROGRAMLARINA DEVAM EDERKEN; ÇİFT ANADAL yapma hakkına sahip oldukları gibi aynı zamanda PİLOTAJ Eğitimi de alma şansına sahiptirler.

 

Menü
X